Pyszny i zdrowy deser- jabłka zapiekane z miodem i cynamonem :)

opublikowane

Pyszny i zdrowy deser- jabłka zapiekane z miodem i cynamonem

Dzisiaj mam dla Was pomysł, co zrobić kiedy dzieci chcą smaczny i słodki deser, a my przy okazji chcemy aby ten deser był zdrowy.  W takiej sytuacji idealne będą jabłka zapiekane z miodem i cynamonem ozdobione odrobiną jogurtu biszkoptowego lub śmietanki. Są niezwykle proste w przygotowaniu, dzieci z powodzeniem mogą przygotować je same. Trzeba im tylko pomóc przy obsłudze piekarnika.

Co będzie nam potrzebne?

  • jabłka
  • cynamon
  • miód
  • jogurt ( może być śmietana, ale można też całkiem pominąć)

Sposób wykonania?

Jabłka należy umyć odciąć górę (tam gdzie ogonek) i wydrążyć środki. Odcięte części jabłka można zostawić i wykorzystać do przykrycia, ale moje dzieci j ostatnio zjadły i deser też się udał.  Do wydrążonych jabłek włożyć łyżeczkę miodu i posypać cynamonem. Tu praktycznie mamy już wszystko gotowe wystarczy jeszcze tylko jabłka podgrzać. Możemy to zrobić na trzy sposoby. Ułożyć jabłka w naczyniu żaroodpornym i włożyć do piekarnika, możemy też ugotować w ganku podlewając niewielka ilością wody, ale świetnie też wychodzą z mikrofalówki. Kiedy nam się śpieszy, albo kiedy dzieci chcą przygotować deser same od początku do końca, to ten sposób jest najszybszy i najlepszy.

Pyszny i zdrowy deser- jabłka zapiekane z miodem i cynamonem

Jabłka wyjmujemy kiedy są już miękkie i puściły sok,który z modem i cynamonem tworzy przepyszny słodki sos.  Jako, że dzieci zjadły góry od jabłek i nie było ich czym przykryć, żeby wyglądały ładnie udekorowałam je łyżką jogurtu biszkoptowego i muszę Wam przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł.

Pyszny i zdrowy deser- jabłka zapiekane z miodem i cynamonem

Bardzo jestem ciekawa czy robicie jabłka zapiekane z miodem i cynamonem?  A może macie inne pomysły na pyszny i zdrowy deser, który dzieci zjedzą z przyjemnością? Jeśli tak to koniecznie podrzućcie mi przepis.