Szybkie pierniczki na ostatnią chwilę :)

opublikowane

szybkie pierniczki na ostatnią chwilę

Niedługo Święta, a co za tym idzie właśnie mamy gorący okres pieczenia pierniczków. Jeśli upiekliście je już na początku miesiąca i do tej pory zostały zjedzone, to nic się nie martwcie, bo dzisiaj mam dla Was świetny przepis na ostatnią chwilę. Te pierniczki nie są twarde i można je jeść od razu.

Szybkie pierniczki składniki:

  • 1 kostka masła
  • 10 czubatych łyżek miodu
  • 1 szklanka cukru (ja dałam 3/4 i pierniczki są ok, ale jak ktoś lubi bardzo słodkie to trzeba dać całą)\
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 3 łyżki przyprawy do piernika
  • 3 jajka
  • 1 kg mąki

Sposób wykonania:

W garnku rozpuścić kostkę masła. Kiedy już będzie płynne dodać miód, cukier, przyprawę do piernika oraz sodę. Wszystko dokładnie ze sobą wymieszać i odstawić do wystygnięcia. Pachnie i smakuje świetnie :). Na tym etapie wszystko musi być płynne.

szybkie pierniczki

Kiedy masa już przestygnie bić trzy jajka i wymieszać. Następnie powoli dodawać mąkę jednocześnie mieszając. Ciasto wyrobić albo w garnku, albo na stolnicy (u mnie po prostu na stole) urywać po kawałku i rozwałkowywać na grubość ok 2-3 mm. Potem wystarczy wykroić dowolne kształty pierniczków.

szybkie pierniczki szybkie pierniczki

szybkie pierniczki

Piec w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni przez 8 minut. Pierniczki można udekorować lukrem, ale my najbardziej lubimy takie bez niczego. Pierniczki nie twardnieją i od razu można je jeść. Mnie z tej porcji wyszło około 200 ciastek :).

szybkie pierniczki szybkie pierniczki na ostatnią chwilę www.kasiagotuje.pl-011 szybkie pierniczki na ostatnią chwilę www.kasiagotuje.pl-010 szybkie pierniczki na ostatnią chwilę www.kasiagotuje.pl-009

Smacznego!

Ciekawa jestem, czy u Was już pierniczki upieczone czy czekacie na ostatnią chwilę?